Kadınlar Hamamı

 

Eskilerde kültürümüzde daha bir önemli yere sahip olup şimdi günümüzde daha az talep görmesine rağmen çok güzel bir konsepti olan hamamlar bayanlar tarafından daha fazla ilgiye sahip olmaktadır.

İşletmesini yapmakta olduğumuz hamamlarımız sizlere sağlıklı bir ortam yaratabilmek açısından her gün gerekli hijyenik temizleme malzemeleri ile temizlenmektedir.

Havlularınız günlük olarak yıkanıp terlikleriniz bakteri üretmemesi açısından her gün havalandırılmaktadır.

Hamamlar keyfi bir amaç için gidiliyor gibi görünse bile aslında sağlımıza yararları saymak ile bitmemektedir.

Bayanların kış aylarında daha çok tercih ettiği hamamların sağlımız açısından büyük faydaları vardır. Vücudunuzda bulunan mutluluk hormonlarının hamamlarda sağlandığını biliyor muydunuz?

 

Hamamın Sağlığa Yararları

 

Serotin ve erdofın adı verilen vücudumuzda mutluluk hormonları olarak adlandırdığımız hormonlarımız hamamdaki sıcaklığın etkisi ile bol bol sağlanmaktadır.

Buda üzerinizdeki negatif enerjileri alarak sizlere pozitif bir enerji kazandırmaktadır. Bunun yanı sıra bedeniniz dinlenir ve zihninizi tüm gün boyunca zinde tutabilirsiniz.

 

Hamamlar Neden Tercih Edilmektedir?

 

Günümüzde Kadınlar hamamı kadınların tercih meselesidir çünkü vücudunuzdan birçok pahalı ürün ile atamadığımız ölü derileri hamamda sıcaklık ortamında kolaylıkla atabilir ve cildinizin daha iyi oksijen emilimi sağlamasına olarak sağlayabilmektesiniz. Erkekler Hamamı

Çok fazla soğuk algınlığı gibi hasatlıklar geçiriyor iseniz çok sık olmasa bile ayda 2 kere kadınlar hamamı kese köpük masajı tercih edebilirsiniz.

Kadınlar için hamama girmenin birçok sağlığa faydası bulunmaktadır. Hatta kanser gibi kötü hastalıkların da önünü kesmekte sizlere destek olur.

Kalp ritminizde bozukluk var ise bayanlar kadınlar hamamı doktor kontrolünde rahatlık ile tercih edebilirsiniz. Bayanlar sizlerde kilo vermekte sıkıntı yaşıyor, bir türlü ödem atıp kilo veremiyor iseniz hamamlarda sizlere sağladığımız o buhar sıcaklığı ile metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz ve yağ yakımınız müthiş derecede artabilmektedir.

Vücudumuzda bulunan lenf sisteminizin temizlenmesini sağlamak için ayda iki kez hamam tercih etmeniz yeterli olacaktır.

Alerjik astım rahatsızlığını bulunuyor ise hamam sizleri rahatlatabilmektedir. Hamamlarda yapılan kese işlemleri vücudunuzdaki kirli tabakanın kaybolmasında sizlere yardımcı olabilmektedir.

Bunun yanında kese işlemini daha da faydalı hale getirebilmek için meşhur hamam taşlarımıza yatarak güzel bir köpük banyosu yapabilirsiniz.