Yüz masajı yüzün farklı bölgelerine uygulanan basınç sayesinde yüzde oluşan kırışıklık cilt problemi gibi sorunları ortadan kaldırmaya yönelik bir masaj türüdür. Birçok kişi yüz masajı ile cilt sorunlarına çözüm aramaktadır. Yüz masajını günlük olarak cilt bakım rutininizde uygulamalısınız. İster kendiniz isterseniz profesyonel kişiler tarafından yüz masajı yaptırarak cildinizin yenilenmesine yardımcı olabilirsiniz. Düzenli olarak iyi yüz masajı yapmak rahatlatma ve iyileştirici bir etki sağlar. Hem yaşlanma belirtileri ile mücadele eder hem de bunun yanı sıra yüzünüzdeki kan dolaşımını hızlandırarak çok daha canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Evde bu yüz masajı uygulamalarını kendinizde kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

Yüz Masajı İle Gençleşilir Mi?
 

Yüz masajı cilt için oldukça önemli bir egzersizdir. Düzenli olarak yüz masajı yapmanız yüzünüzde kan dolaşımını hızlandırır ve cildinizin çok daha sağlıklı canlı ve parlak görünmesini sağlar. Düzenli olarak yapıldığı takdirde yüzdeki şiş görünümünün inmesine yardımcı olur. Daha canlı ve parlak bir görünüm sağlar.  Yaşlanma belirtileri ile mücadele ederek cildin daha uzun süre genç kalmasına yardımcı olur.  Yüzünüz parlak ve sağlıklı bir görünüm kazanır. Her sabah cilt bakımı yaparken yüzünüze uygulayacağınız kısa süreli bir masaj sizin daha canlı ve parlak bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Yüzünüz de bulunan kaslar gün içerisinde çevresel faktörler stres yanlış ürün kullanımı gibi birçok sebep ile gerginleşmeye ve kırışmaya başlar. Düzenli bir şekilde yüz masajı yaptığınız taktirde kırışıklıklar da gecikmeler oluşur.

 

Yüz Masajı Nasıl Yapılır?
 

Yüz masajı isterseniz evinizde kendiniz yapabilirsiniz isterseniz de güzellik merkezlerinde yaptırabilirsiniz. Güzellik merkezinde çok daha kapsamlı yapılırken sizler evleriniz de her sabah düzenli bir şekilde yaptığınız taktirde aynı etkiyi alabilirsiniz. Bu masajlarda düzenli yapmak oldukça önemlidir. Sabahları cilt bakımınızı tamamladıktan sonra eliniz ile gerekli bölgeler de yukarı doğru hareketler ile kaşlarınıza burnunuza yanak bölgenize olmak üzere yüzünüzün her bölgesine yapabilirsiniz. Her sabah düzenli olarak yaptığınız da yaşlanma belirtileri en aza iner. Cildiniz çok daha canlı parlak bir görünüme kavuşur ve çok daha genç bir görünüm kazanırsınız. Kırışıklık oluşumunu engelleyerek cildinizi daha sağlıklı ve genç gösterir.

 

Yüz Masajının Faydaları Nelerdir?
 

Yüz masajı yüzünüzün sağlıklı ve canlı bir görünüm kazanması için oldukça önemlidir. Sizler de düzenli olarak yüz masajı yaptığınız zaman cildinizin kan dolaşımını hızlandırırsınız ve cildiniz daha canlı bir görünüm kazanır. Ciltte oluşacak kırışıklıkları önler ve yaşlanma hızını yavaşlatır. Cildinizde meydana gelen şişlikleri azaltır ve pürüzsüz bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur. Cildin çok daha genç ve parlak bir görünüm almasına yardımcı olur. Özellikle strese bağlı oluşan renk bozuklukların kızarıklıklar şişlikler gibi durumlarda etkili olur. Oluşmuş kırışıklıkları açmaya ve yeni kırışıklıkların oluşmasına engel olur. Cildinizde sarkma oluşmasını engeller. Çok daha canlı bir cilt tipine sahip olmanızı sağlar. Akne problemleri ile savaşır. Kir ve yağ birikintisi olan aknelerin oluşmasını engeller. Sizler de cildinize uygun olarak cilt masajı yapabilir ve cilt probleminizin azalmasını sağlayabilirsiniz.

 

Yüz Masajı ve Yüz Yogası Farkları
 

Yüz yogası yüz kaslarını güçlendirmeye yardımcı olur ve ciltteki kan akışını hızlandırır. Yüz kasları üzerinde yapılan bir çalışmadır ve tüm vücuda yayılır. Yüz masajı da ise yüzde oluşan cilt problemlerini önlemeye ve cildin daha parlak canlı görünmesine yardımcı olur. Sizler de ihtiyacınıza göre bu işlemleri yapabilirsiniz